Baleriny męskie a skarpety – łączyć czy nie?

Baleriny męskie, zwane również mokasynami to typowo letnie obuwie, które ma z powodzeniem zastąpić sandały w bardziej formalnych stylizacjach. Wielu panów twierdzi zatem, że absolutnie nie można łączyć ich ze skarpetkami. Ile w tym prawdy? Sprawdzimy to dzisiaj. Jeśli jesteś ciekawy, czy możesz do mokasynów założyć skarpety, czy jest to całkowicie zabronione, przeczytaj poniższy artykuł.

Skarpety do mokasynów to fopa? Okazuje się, że nie zawsze

Choć, jak wspomnieliśmy powyżej, utarło się, że do mokasynów nie zakłada się skarpet, okazuje się, że nie zawsze jest to prawda. istnieją sytuacje, w których te są nawet wskazane. Jakie? Opowiemy o nich poniżej.

Okazuje się, że baleriny męskie doskonale współgrają ze skarpetkami. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób je zestawiać, aby wszystko miało ręce i nogi. Podstawową zasadą, której należy przestrzegać jest to, aby skarpety dobierać do całości stroju i pogody, jaka panuje za oknem. Tylko wtedy mamy pewność, że całość nie będzie wyglądała komicznie. Oznacza to, że skarpetki można założyć, kiedy pada deszcz i jest chłodno. Należy wówczas pamiętać, aby całość stylizacji uzupełnić o grubsze i ciemniejsze spodnie. Wówczas, nawet jeśli skarpetki będą kolorowe, wszystko będzie miało sens. Jeżeli jednak zdarzy się sytuacja, że skarpetki będziecie musieli założyć do jasnych spodni, wybierzcie jak najjaśniejszy odcień. Co więcej, bez względu na to, czy wybieracie je do pierwszej, czy do drugiej wspomnianej stylizacji, pamiętajcie o tym, aby te były uszyte z jak najcieńszej dzianiny. Tylko wtedy nie będziecie wyglądać komicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *