O skarpetach i mokasynach ciąg dalszy

Wielu z Was często pyta o to, czy baleriny męskie można zestawić z bardziej odważnymi skarpetkami. Odpowiedź brzmi tak, jeśli cała stylizacja nie będzie wyglądała komicznie. Rozszerzając ten temat, dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie stylizacjom, w których główną rolę będą grały korowe, awangardowe skarpetki oraz mokasyny, inaczej nazywane męskimi balerinami. Ciekawi, co mamy do powiedzenia? Zachęcamy zatem do przeczytania poniższego tekstu.

Intensywne kolory i wzorki do mokasynów? Tak, to możliwe!

Wspomniana wyżej propozycja jest doskonałym rozwiązaniem dla panów, którzy nie boją się eksperymentować z modą. Krata, paski, groszki – takie skarpetki z pewnością sprawdzą się do mokasynów. Jeśli jeszcze  zawadiacko podwiniecie nogawkę, będziecie uważani nie tylko za szalonych, ale również przyjaznych ludzi. Wbrew pozorom taka stylizacja nie jest uznawana za nieelegancką. Pamiętajcie jednak, aby tego typu stylizacje wybierać jedynie w nieformalnych sytuacjach, np. na randkę lub spotkanie z przyjaciółmi. Wybierana na spotkanie biznesowe, może zostać odebrana przez kontrahentów, jako lekceważąca. Tutaj niezmiennie – garnitur, biała koszula i krawat. Chyba, że znamy się z klientem dość długo i ten nie ma problemu z tym, że na spotkanie przyjedziemy w mokasynach i dopasowanym do nich stroju.

Należy pamiętać, że skarpetki pasują najbardziej do eleganckich mokasynów. Jeśli chcecie założyć je do żeglarskiej wersji tego obuwia, lepiej zrezygnujcie z tego pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *