Rodzaje mokasynów – to od nich zależy, czy popełnisz modowe fopa

W ostatnim artykule obiecaliśmy Wam, że następny będzie zestawieniem rodzajów mokasynów męskich, które można wykorzystać w rozmaitych stylizacjach. Aby nie być gołosłownym, dzisiaj poruszamy ten temat. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem, który mamy nadzieję, przybliży czytelnikowi możliwości, z których może skorzystać podczas dopieszczania stylizacji.

Mniej czy bardziej eleganckie? Które wybrać?

Nie da się ukryć, że baleriny męskie są niezwykle wygodnym obuwiem. Nic zatem dziwnego, że wielu panów chciałoby je nosić non stop. Niestety, musimy rozczarować tych, którzy mają taki plan – nie zawsze będzie to możliwe. Abyście nie popełnili modowego fopa, zachęcamy do zapoznania się z rodzajami mokasynów. Oto one:

  • Penny loafers – ten rodzaj zalicza się do najbardziej eleganckich. Ich projektant postawił na klasyczną, prostą linię i skórzaną, cienka podeszwę. Można je spotkać zarówno w wersji skórzanej, jak i zamszowej;
  • driving mocs – te mokasyny uważane są za idealne dla kierowców. Nadal są eleganckie, doskonale prezentują się z jeansami, koszulką polo i szortami, czy kraciastą koszulą i chinosami. Obuwie to przeznaczone jest typowo na letnią, upalna porę, gdzie przewiewene buty są na wagę złota;
  • mokasyny żeglarskie – mówi się o nich, że z powodzeniem można założyć je do mniej formalnych stylizacji, co oznacza, że pasują zarówno do lnianych spodni czy szortów, jak i do jeansów i t-shirtu. Jak zatem widać, można z powodzeniem zabrać je na wakacje, niekoniecznie żeglarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *