Stylowe, lekkie i uniwersalne – właśnie takie są mokasyny, nazywane również męskimi balerinami

Nie da się ukryć, że zarówno damskie jak i męskie baleriny, zwane dalej mokasynami są niezwykle urokliwym i rozchwytywanym obuwiem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy, kto choć raz miał je na nogach doskonale zdaje sobie sprawę z ich wygody i lekkości. W połączeniu z uniwersalnością, której nie można im odmówić, mokasyny stają się wręcz obuwiem idealnym. Są niby eleganckie, bo pasują do wielu stylizacji tego typu, jednak nie do końca jest to klasyczny półbut, w którym noga poci się podczas letniego upału. Niby jest butem sportowym, jednak nie jest klasycznym trampkiem. Czym zatem są baleriny męskie? Z czym je zestawiać? Do czego ich nie nosić? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Jesteście ciekawi? Zachęcamy do lektury.

Idealne dla osób, które szukają obuwia dwa w jednym

Są osoby, które nie lubią jednoznacznego stylu – nie leży im elegancki, nie leży im sportowy. Bardziej skupiają się na casualowych stylizacjach. Właśnie dla takich osób wymyślono baleriny męskie. Wystarczy skupić się na modelach, kolorach i użytym do ich wykonania materiale, aby jasno określić, które są bardziej, a które mniej eleganckie. Na tej podstawie można dobierać je do swoich stylizacji.

Do niedawna ten rodzaj obuwia uwielbiali jedynie Włosi. Nic w tym dziwnego – ich klimat jest zupełnie inny niż polski, dlatego mogą sobie pozwolić na noszenie lekkiego obuwia znacznie dłużej, niż nasi mężczyźni. Niemniej jednak nie da się ukryć, że również w Polsce ten rodzaj butów, podobnie jak baleriny damskie, zyskuje na popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *